Olimpiada Wiedzy Religijnej 2017
Menu

Rzymskokatolicka Parafia
Najświętszej Maryi Panny
z Guadalupe
i św. Jana Diego
w Żychlinie

Olimpiada Wiedzy Religijnej 2017

Konkurs Dekanalny

27 kwietnia w Gimnazjum w Żychlinie, odbył się etap dekanalny X Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej pt. ,,I od tej godziny wziął Ją uczeń do siebie”(J19,27)- Jan Paweł II nauczyciel zawierzenia Maryi.

Po wcześniejszych eliminacjach szkolnych, do etapu dekanalnego, zakwalifikowało się osiemnaścioro uczniów z  gimnazjów dekanatu konińskiego I. Młodzież z Gimnazjum w Starym Mieście, Sławsku, Żychlinie, oraz Gimnazjum nr.1,2,4 w Koninie miała zadanie przeczytać wybrane homilie i dokumenty ojca świętego Jana Pawła II i odpowiedzieć na bardzo trudne pytania przygotowane przez Kurię Diecezjalną Włocławską.

Pierwsze miejsca zajął Wojciech Tylak z Gimnazjum w Żychlinie a wyróżnienie otrzymała Sophie Strzelińska również uczennica naszej szkoły. Uczniowie, którzy otrzymali dyplomy i nagrody za zajęcie I, II       i III przygotowane przez ks. Dziekana Tomasza Michalskiego oraz ks. Proboszcza Waldemara Szafrańskiego, mają  prawo do reprezentowania dekanatu konińskiego I w finale konkursu, który odbędzie się we Włocławku.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy i zaangażowania.