Pielgrzymko – wycieczka Uroki Podlasia 1-4 czerwca 2023
Menu

Rzymskokatolicka Parafia
Najświętszej Maryi Panny
z Guadalupe
i św. Jana Diego
w Żychlinie

Pielgrzymko – wycieczka Uroki Podlasia 1-4 czerwca 2023

W TERMINIE 01-04.06.2023
DZIEŃ 1
Wyjazd z parkingu przy kościele w Żychlinie o godz. 530. Przejazd do Warszawy – w programie: zwiedzanie Łazienek Królewskich; spacer po jedym z najpiękniejszych zespołów pałacowparkowych w Europie (nie zwiedzamy wnętrz); przejazd obok Sejmu; Plac Trzech Krzyży; Aleje Ujazdowskie; Trakt Królewski; Grób Nieznanego Żołnierza; Pałac Prezydencki; Plac Zamkowy; Kolumna Zygmunta III Wazy; Rynek Starego Miasta i inne. Po zwiedzaniu stolicy przejazd w kierunku pogranicza polsko – białoruskiego, gdzie do dzisiaj występuje zderzenie dwóch religii (katolicy obrządku łacińskiego i prawosławni obrządku wschodniego). Pierwszym punktem programu będzie Kodeń, w którym zobaczymy Sanktuarium Kościół parafialny p.w. Św. Anny; Kościół filialny p.w. Św. Ducha (była Cerkiew Unicka); Kalwaria Kodeńska. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Św. Góry – miejsca kultu religijnego prawosławia – Grabarki. Jest to najważniejsze miejsce pielgrzymek dla wyznawców prawosławia, na którym stoi drewniana Cerkiew Przemienienia Pańskiego. Każdego roku do Grabarki przybywa tysiące pielgrzymów niosących ze sobą krzyże wotywne – ich liczba jest trudna do policzenia (dane szacunkowe – ponad 7 tys.). Przejazd do Hajnówki, gdzie zwiedzimy Sobór Św. Trójcy oraz miejsce Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej. Następnie przejazd do Białowieży – zwiedzanie z przewodnikiem. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem na zwiedzanie Białegostoku, Tykocina, Supraśla, Świętej Wody. W Białymstoku zobaczymy Pałac Branickich zwany ,,Wersalem Podlasia’’; Rynek Kościuszki – najbardziej reprezentacyjna część miasta; Zespół Bazyliki Archikatedralnej; Europejskie Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki – najnowocześniejsze centrum kultury w tej części Europy (budowla robi naprawdę duże wrażenie). Supraśl: męski klasztor prawosławny,

na którego terenie znajduje się Muzeum Ikon. Przejazd do Tykocina nad rzeką Narwią w Kotlinie
Biebrzańskiej:  unikatowy Rynek – Plac Stefana Czarneckiego z jego pomnikiem; Kościół Św. Trójcy; Synagoga. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu i zabraniu bagaży udamy się na msze świętą do Kościoła św Piotra i Pawła w Suchowoli- miejsca związanego z Ks. Jerzym Popiełuszko. Następnie przejazd do królewskiego miasta położonego w krainie jezior – Augustowa. W programie rejs statkiem po jeziorze Necko i Rospuda. Spacer w kierunku Rynku Augustowa. Przerwa na obiad i wyjazd w kierunku Żychlina. Powrót w godzinach wieczornych.
Cena 1 osoba = 680zł + ok. 80 zł na wstępy i opłatę przewodników

Cena zawiera:
– przejazd autokarem  (cafe bar, WC)
– 3 noclegi, 3 śniadania i 3 obiadokolacje
– ubezpieczenie KL i NW

ZAPISY

Ks. Waldemar Szafrański

Tel.: +48 603 597 738